Pośród wielu województw w kraju, miasto Kraków wybija się nie tylko w obszarze sztuki i akademickim, ale również na wielu odmiennych polach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Korzystne zmiany w mieście.
Co niezłego załatwiono w przeciągu ostatniego okresu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno pomogły w tym aspekcie dotacje EU, z których miasto niemało korzysta. Szybkie postępowanie w obszarze uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz kolejne obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe zmiany nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie znaczy to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami historie. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się robi. Podczas gdy Kraków zmienia się w każdym obszarze. Usprawnienia w zakresie gospodarki odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to jedynie część zmian, jakie umożliwiają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie nowości przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym plany nie tyczą się tylko ścisłego centrum Krakowa, ale również są związane z całym regionem. Z tej przyczyny lepiej nie uskarżać się tylko zauważyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile będzie możliwość zachowania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą stolicą małopolski.
Majchrowski program