Wyjątkowa włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród szerokich możliwości, które oferuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. jedzenie Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film